Domki Drewniane Całoroczne 35m

Polskie prawo budowlane dla wielu jest tak wielką zagadką, że często już na wstępie rezygnują z budowy wymarzonego projektu. Przytłaczająca ilość dokumentów i spraw urzędowych sprawia, że rezygnują z marzeń o drewnianym domku całorocznym, czy letniskowym. Jak się okazuje niepotrzebnie.

Mieszkalne, domki drewniane całoroczne do 35m zawsze wymagają pozwolenia na budowę. Decydując się na takie rozwiązanie niestety nie ma możliwości, by ominąć biurokrację. Czasami jednak warto pobiegać odrobiną po urzędach, by przez kolejne dziesiątki lat cieszyć się wspaniałym całorocznym domkiem drewnianym. Jeśli jednak zależy Ci na mniejszym projekcie, który będzie służył jako domek narzędziowy, czy po prostu letnia kuchnia warto zdecydować się na budowę tak zwanego budynku gospodarczego. Według polskiego prawa budowlanego nie jest wymagane pozwolenie w przypadku projektów o powierzchni nie większej niż 25 m2, przy czym łączna liczba tych budynków nie może przekraczać dwóch na każde 500 metrów2 . Co więcej jeśli działka, na której docelowo na znaleźć się domek, leży na terenach wiejskich, bez pozwolenia można wybudować projekt o maksymalnej powierzchni 35 metrów2. Przy odpowiedniej powierzchni pozwolenia budowlanego nie wymagają także altanki ogrodowe oraz wiaty.

Wszystkie budynki wymagające jedynie zgłoszenia, mimo wszystko nie są zwolnione od zobowiązań wykonania ich zgodnie ze wszystkimi przepisami budowlanymi. Projekty muszą być usytuowane na właściwych dla nich fundamentach. Co prawda prawo jest bardzo skomplikowane, jednak ma też strony bardziej przystępne dla przymierzających do wybudowania wymarzonych konstrukcji. Domki drewniane całoroczne, letniskowe, altanki, a nawet domki grillowe są na wyciągnięcie ręki!